Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (21.02.2021)

OGŁOSZENIA - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (21.02.2021)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU (21.02.2021)

 1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16. 30 dla dzieci, o 18. 30 dla dorosłych i młodzieży. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17. 15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

 2. Modlitwa, post, jałmużna – to praktyki pokutne dobrze znane. Do ich praktykowania jesteśmy w tym czasie Wielkiego Postu zachęcani, pamiętając, że jałmużna uwalnia od śmierci i oczyszcza z każdego grzechu. Dlatego u nas przez wszystkie piątki Wielkiego Postu po Drodze Krzyżowej o 16. 30 i 18. 30 będzie można wrzucić swą jałmużnę do puszki. Ofiary zostaną wykorzystane na pomoc dla pewnej rodziny z naszej Parafii znajdującej się w bardzo ciężkiej sytuacji materialnej.

 3. Biskup Ordynariusz – w związku z trwającym Rokiem św. Józefa – ustanawia w naszej Diecezji jubileuszowe kościoły stacyjne. Gdzie one się znajdują i w jaki sposób uzyskać dar świętych odpustów przeczytamy w gablocie i na stronie parafialnej.

 4. Gorąco witamy w naszej wspólnocie dk. Dominika Kowalewskiego, który ostatnie miesiące przed święceniami kapłańskimi spędzi wśród nas. Życzymy Ci – Diakonie Dominiku - owocnego przygotowania się do kapłaństwa.

 5. W tym roku rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży będą miały nieco inną formę. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci do klasy 5 (włącznie) na spotkania wielkopostne pod hasłem: „Dołącz”, w każdą sobotę Wielkiego Postu o godz. 12.00 w kościele. Przewidziane są: katecheza, integracja, śpiew, prace w grupach pod opieką animatorów. Zaczynamy w najbliższą sobotę, 27 lutego. ZAPRASZAMY!

 6. Przez najbliższy tydzień nasza Szkoła Podst. nr 24 zbiera elektrośmieci na parkingu przed wejściem od ul. Powstańców Śląskich. Dzięki tej zbiórce szkoła może doposażyć się w sprzęt sportowy. Zapraszamy do włączenia się w tę akcję.

 7. Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 24 informuje, że rekrutacja do I klas na rok szkolny 2021/22 odbędzie się w dniach od 1–17 marca. Natomiast rekrutacja do oddziału przedszkolnego od 12–26 marca. Wszelkie dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej szkoły.

 8. Tradycyjnie II niedziela Wielkiego Postu jest dniem modlitwy i solidarności z misjonarzami. Modlitwą i ofiarami do puszek wesprzemy misje święte.

 9. W piątek ks. Prałat poświęcił nowy konfesjonał. Został on zakupiony dzięki Waszej – Kochani Parafianie – życzliwości i ofiarności. Bóg zapłać.

 10. Dziś w „Gościu Niedzielnym” początek rekolekcji wielkopostnych pod hasłem: „Któryś za nas cierpiał”. W najnowszym „Małym Gościu” – o spowiedzi na początek Wielkiego Postu i o mało znanym elemencie biografii św. Faustyny Kowalskiej. Natomiast tygodnik „Niedziela” prezentuje nam pokutę jako deskę ratunku na nadchodzące dni. Gorąco polecamy nowy numer czasopisma naszych Sióstr „Rewerzanka”, a w nim artykuł naszego ks. Piotra o „wielkopostnej strategii”.

 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Franciszek Marian Tyczyński. Wieczny odpoczynek…