Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (28.02.2021)

OGŁOSZENIA (28.02.2021)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU (28.02.2021)

 1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

 2. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

 3. W czwartek, 4 marca, obchodzić będziemy doroczną uroczystość św. Kazimierza królewicza, patrona naszej Diecezji i miasta Radomia. Msza św. w Bazylice celebrowana przez ks. bp. Marka Solarczyka o godz. 11. 00.

 4. W pierwszy czwartek marca o godz. 17. 00 adoracja, podczas której będziemy modlić się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 5. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 15. 00 adoracja oraz okazja do spowiedzi. Dzieci klas czwartych zapraszamy na Drogę Krzyżową o 16. 30, a potem do spowiedzi.

 6. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

 7. W przyszłą niedzielę o godz. 8. 00 adoracja dla Rodziny Różańcowej.

 8. Od następnej niedzieli powraca Msza św. o godz. 20. 00.

 9. Ofiary na urządzenie Grobu Pańskiego i na kwiaty można wrzucać do puszki znajdującej się w stoliku za ławkami.

 10. Wczoraj o godz. 12. 00 rozpoczęły się niesamowite rekolekcje dla dzieci. Śpiew, wspólna modlitwa, praca w grupach, animacje – to wszystko po to, by dzieci poznawały i żyły Jezusem. Za tydzień w sobotę o godz. 12. 00 ciąg dalszy. Zapraszamy i polecamy.

 11. Dziś w „Gościu Niedzielnym” druga odsłona rekolekcji wielkopostnych pod hasłem: „Któryś za nas cierpiał”.  Znajdziemy również artykuł o dzieciach i bezdomnych z Madagaskaru, którymi zajął się o. Pedro Opeka. Natomiast tygodnik „Niedziela” przypomina nam, że Chrystus wciąż woła – „pragnę.” Bóg kocha cię za nic, nieodwołalnie i niezmiennie. Osobiste poświęcenie się Sercu Jezusowemu może być twoją odpowiedzią na tę doskonałą miłość.