Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA 02.08.2020

OGŁOSZENIA 02.08.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (02.08.2020)

 

 

  1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu pielgrzymi zdążają na Jasną Górę. W tym miesiącu podejmujemy abstynencję. W sierpniu modlimy się za Ojczyznę wspominając 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  3. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego, to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Msze św. o 7. 00, 10. 00 i 18. 00.
  4. Od 6 – 13 sierpnia, czyli w czasie trwania pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, zgromadzimy się o godz. 20. 00 na godzinnej adoracji i modlitwie różańcowej łącząc się duchowo z pielgrzymami zanosząc do Boga osobiste i wspólnotowe intencje.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele w czasie adoracji od godz. 17. 00.            W pierwszy piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 15. 00, a spowiedź od   30.
  6. Rycerze Kolumba zapraszają dzisiaj wszystkich mężczyzn do „Męskiego różańca” w Radomiu. Modlitwa rozpocznie się w kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Miłej (Struga) Mszą św. o godz.15.00, po której wyjdziemy procesyjnie, aby odmówić modlitwę różańcową i zawierzyć się Matce Bożej.
  7. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym“ – powtórne zawarcie małżeństwa w Kościele wydaje się mocno podejrzane. Można zasadnie zapytać: czy istnieją rozwody kościelne, czy nie istnieją? Czy Kościół odchodzi od nauki o nierozerwalności małżeństwa? W tygodniku „Niedziela“ przeczytamy o Aniołach.
  8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Artura Kozłowskiego. Wieczny odpoczynek…