Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (05.12.2021)

OGŁOSZENIA (05.12.2021)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU (05.12.2021)

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je Rajmund Guzik z zakonu Cystersów. Otoczmy o. rekolekcjonistę modlitwą, a przede wszystkim zadbajmy o to, by każdy z naszych najbliższych mógł wziąć w nich udział i skorzystał z sakramentu pojednania.

 2. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę Wcielenia Syna Bożego podczas Rorat codziennie o godz. 6. 00. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Przynośmy z sobą lampiony.

 3. Rycerze Kolumba zapraszają na „Męski Różaniec” do parafii Matki Odkupiciela na godz. 15. 00.

 4. We wtorek o godz. 19. 00 spotkanie dla rodziców i uczniów klas VII, którzy już pragną rozpocząć przygotowanie do bierzmowania w specjalnie dla nich utworzonych kilkuosobowych grupach.

 5. W środę 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 6. 00, 10. 00 i 18. 00.

 6. W przyszłą niedzielę o godz. 14. 00 Msza św. dla dzieci klas III z poświęceniem medalików.

 7. Kandydaci do bierzmowania i ich rodzice przychodzą w niedzielę 12 grudnia na Eucharystię o godz. 18. 00.

 8. Pamiętajmy o nabyciu świec Caritasu na stół wigilijny.

 9. Opłatki, które w ub. niedzielę poświęciliśmy są do nabycia w zakrystii. Ofiary, które przy tej okazji składamy przeznaczone są na utrzymanie naszych Sióstr.
 1. W każdy czwartek o godz. 19. 00 na salce katechetycznej odbywa się spotkanie w cyklu „Lectio Divina”. Gorąco polecamy.

 2. Chrzty w święta Bożego Narodzenia o godz. 12. 45.

 3. Za tydzień niedzielę przeżyjemy jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wesprzemy modlitwą i ofiarami tamtejsze wspólnoty.

 4. Zachęcamy do zaopatrzenia się w najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”, w którym szczególnie polecamy adwentową szkołę modlitwy oraz drugą już rekolekcyjną medytację w oczekiwaniu na Mesjasza. Tygodnik „Niedziela” poleca i wyjaśnia czwartą z sześciu głównych prawd wiary oraz klarownie odpowiada na pytanie – Niepokalanie Poczęta – co to znaczy?

 5. W ubiegłym tygodniu odeszli do domu Ojca – Józef Ceglarski i Helena Więsztal. Wieczny odpoczynek...