Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (25.12.2021)

OGŁOSZENIA (25.12.2021)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA BOŻE NARODZENIE (25.12.20210)

  1. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy, żeby miłość, radość i pokój, które przynosi Boża Dziecina gościły w Waszym życiu każdego dnia i były nadzieją na lepsze jutro. Niechaj radość z Narodzenia Pana trwa w Waszych sercach jak najdłużej. Niech rozpromienia nasze oblicza w czasie rodzinnych spotkań i daje nam nadzieję na przyszłość. Prawdziwie błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

  2. Jutro niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia otoczymy modlitwą wszystkie rodziny parafii. Prośmy Boga o łaski dla nich na każdy dzień. Szczególnie módlmy się za te, które przeżywają trudny czas.

  3. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej świątyni i uroczystą oprawą świąt, zwłaszcza siostrze zakrystiance, siostrze organistce, chórowi, scholom, liturgicznej służbie ołtarza, Oazie Rodzin, która wykonała żłóbek, Rycerzom Kolumba, którzy dostarczyli choinki do kościoła. Dziękuję swoim braciom kapłanom za wszelką posługę sakramentalną.

  4. Dziś i jutro po południu kościół będzie otwarty, abyście mogli przyjść z dziećmi czy wnukami do szopki, do Nowonarodzonego Syna Bożego. To dobra okazja do modlitwy i przekazywania dzieciom wiary.

  5. Jutro, w drugi dzień Świąt, bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania razem z Chórem, Scholą Rodziców i Scholą Młodzieżową. Początek o godz. 19.00.

  6. Dzisiaj zachęcamy do nabycia ciekawego świąteczno-noworocznego wydania „Gościa Niedzielnego” z cennym dodatkiem, którym jest płyta CD z czterema Ewangeliami z serii Biblia Audio. To pierwsza z dwunastu płyt, kolejne będą raz w miesiącu z 2022 r. Świąteczny „Gość Niedzielny” o powiększonej objętości kosztuje 10 zł. Tygodnik „Niedziela” zawiera podręczny modlitewnik z kalendarzem. Również ten świąteczny poszerzony numer kosztuje 10 zł. W ubiegłym tygodniu odeszli do domu Ojca – Artur Janiszewski i Grażyna Szubińska. Wieczny odpoczynek...

 

SŁOWO BISKUPA RADOMSKIEGO NA BOŻE NARODZENIE 2021

   Moi Drodzy! Tajemnica Bożego Narodzenia odkrywa przed nami piękno Miłości Boga, która jest ofiarowana człowiekowi. Macierzyńskie oddanie Maryi i poświęcenie świętego Józefa, niech staną się źródłem umocnienia osobistej więzi z Bogiem każdego z nas i wypełnią nasze rodziny miłością, dobrocią i pokojem. Wspólne wsłuchanie się pasterzy w głos anioła i wiara w działanie mocy Boga, niech zjednoczą nasze wspólnoty parafialne i wiernych całej diecezji radomskiej w modlitewnej wierności, apostolskim zaangażowaniu i już podejmowanych licznych dziełach miłosierdzia.
   Wytrwałość mędrców ze Wschodu i ich ofiarność wobec nowonarodzonego Zbawiciela, niech będzie dla nas wszystkich źródłem świadectwa o Bogu oraz umocnieniem nadziei w trudnym czasie pandemii i życiowych wyzwaniach. Niech wypełnią się w nas słowa błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Słowo Ciałem się stało... Niechże w Boże Narodzenie każde szlachetne uczucie ludzkie, każde drgnienie woli, każda myśl zamienia się w błogosławione czyny, które mają w miłość obrócić całe nasze życie w ojczystej ziemi”.                                                                                                                                                                                                                                  

+ Wasz biskup Marek