Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (26.03.2023)

OGŁOSZENIA - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (26.03.2023)

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne. Słowo Boże głosi o. Mirosław Piątkowski, werbista, którego raz jeszcze witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie i podany na stronie internetowej. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i w środę już tradycyjnie o 7.00, 9.00 i 18.00. Jutro i we wtorek spotkanie po Mszy św. wieczornej dla młodzieży. Spowiedź św. w środę od 7.30 do 10.00 i po południu od 16.30 do 19.00.

 2. Wczoraj zakończyliśmy rekolekcje dla dzieci. Dziękujemy Siostrom oraz animatorom za pomoc w przeprowadzeniu spotkań oraz dzieciom za liczny udział.

 3. Do chorych ze spowiedzią i Komunią św. pójdziemy w środę od 10.00. Prosimy o zgłaszanie adresów chorych w zakrystii.

 4. W piątek o godz. 18.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego Osiedla.

 5. W najbliższą sobotę, 1 kwietnia, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. porannej, a w przyszłą niedzielę adoracja dla Rodziny Różańcowej o godz. 8.00.

 6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św., a po Mszy św. o godz. 11.30 procesja z palmami. Dzieci na swoją Mszę św. o 12.45 przychodzą już na godz. 12.30 i czekają przed kościołem, gdyż wszyscy razem ruszymy w procesji z palmami.

 7. Planując zajęcia w Wielkim Tygodniu uwzględnijmy swą obecność na liturgiach Triduum Paschalnego. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek liturgia o godz. 18.00, natomiast liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21.00. To są najważniejsze dni w całym roku liturgicznym, dlatego zachęcamy gorąco do wzięcia w nich udziału.

 8. Za tydzień w niedzielę odbędzie się akcja „Pola Nadziei”, podczas której będziemy mogli wesprzeć dzieła hospicyjne w Polsce. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas po każdej Mszy Świętej będą wręczali ofiarodawcom żółte żonkile – symbol akcji. Zapraszamy do wsparcia.

 9. Parafia św. Brata Alberta organizuje we wrześniu pielgrzymkę autokarową do Lourdes. Więcej informacji znajduje się na plakacie w gablocie.

 10. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym” in. odpowiedź na pytanie, dlaczego otruto ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela ruchu „Światło – Życie”. Jest również do nabycia Gość Extra” poświęcony relikwiom Męki Pańskiej. Cena 14 zł. Tygodnik Niedziela” zachęca nas do spowiedzi i jednocześnie odpowiada po co nam spowiedź i dlaczego Kościół przywiązuje tak wielką wagę do tego sakramentu? Jest również do nabycia nowy numer czasopisma naszych Sióstr "Rewerzanka", a w nim o bł. Wincentym Kadłubku oraz świadectwo naszego parafianina Marcina Hernika. Zapraszamy do lektury.

 11. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca Leszek Sych i Andrzej Wieczorek. Wieczny odpoczynek…