Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (30.06.2024)

OGŁOSZENIA - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (30.06.2024)

  1. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Przypominamy, że rozpoczynający się jutro lipiec tradycyjnie poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa. W środy zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  2. Wypominki w poniedziałek i we wtorek o 17.30.

  3. Jest szansa, że przy naszej Szkole Podstawowej nr 24 powstanie miasteczko rowerowe, ale to zależy od NAS. Gorąco więc zachęcamy do zagłosowania na budżet obywatelski 2025, gdzie trzeba wybrać projekt nr 250 i przyznać 3 punkty (https://glosowanie.konsultacje.radom.pl/).

  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca. Pamiętajmy, by w czwartek poświęcić chwilę na modlitwę w kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu prosząc o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. W pierwszy piątek zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.00. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. W niedzielę o godz. 8.00 adoracja dla Rodziny Różańcowej.

  5. Za tydzień w niedzielę o godz. 19.00 odbędzie się Wieczór Uwielbienia z Przystankiem Jezus. Świadectwo, śpiew, modlitwa uwielbienia. Tego dnia po każdej Mszy Świętej będziemy też mogli wesprzeć jałmużną organizację tegorocznego Przystanku Jezus. To inicjatywa, podczas której od 24 lat ludzie - często niewierzący – doświadczają spotkania z Jezusem oraz nawrócenia, dzięki posłudze ewangelizatorów z Polski i zagranicy. Możemy wesprzeć ewangelizatorów naszą modlitwą dołączając do grupy Duchowych Przystankowiczów oraz ofiarą do puszki. Wszystkich Dobroczyńców Przystanku Jezus polecamy w każdą środę podczas Eucharystii. Bardzo gorąco zapraszamy i zachęcamy do wsparcia (https://przystanekjezus.pl/duchowi-przystankowicze/ i https://zrzutka.pl/przystanekjezus2024).

  6. W czasie wakacji korzystajmy ze spowiedzi przed Mszą św.

  7. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” szukamy odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób prymat Piotra może łączyć, a nie dzielić wyznawców Chrystusa. Tygodnik „Niedziela” w swych artykułach zachęca rodziców do czujności, by dzieci nie wpadły w sieci sekt i zniewoleń. Tygodnik „Idziemy” przypomina, że w każdym zakątku Polski, a zwłaszcza w dużych miastach można znaleźć bez problemu Msze św. niedzielne o każdej porze dnia, a nawet i późno wieczorem. Nasze Siostry prezentują kolejny numer zakonnego czasopisma „Rewerzanka”, a w nim dużo zdjęć i wspomnień ze spotkania z Ojcem św. Janem Pawłem II; siostra Emilia pisze od serca o darze powołania w życiu bł. Ks. Antoniego Rewery i o spełnieniu swoich marzeń. Miłej lektury.