Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (21.11.2021)

OGŁOSZENIA (21.11.2021)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA (21.11.2021)

  1. Mamy Króla! Jest nim Jezus Chrystus – Zbawiciel, Król wszechświata. Należymy do królewskiego rodu i z Chrystusem mamy udział w królewskim kapłaństwie. Znakiem Jego królowania nie jest jednak korona, lecz krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy. Niech świadomość przynależności do królewskiego rodu mobilizuje nas do godnego życia. Wieczorem o 17. 30 zaśpiewamy nieszpory z hymnem „Ciebie Boga wysławiamy”.

  2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszym kościele codziennie o 6.00.

  3. We wtorek zapraszamy na godz. 17.00 wszystkich, którzy kochają i czczą św. o. Pio.

  4. W czwartek na Mszy św. o godz. 7.00 gromadzi się Rodzina Adopcyjna Dziecka Poczętego.

  5. W sobotę, 27 listopada o godz. 10.00 spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

  6. Jutro, 22 listopada wspominamy w Kościele św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej. Modlimy się jutro szczególnie za s. Agatę, naszą organistkę, za członków naszego Chóru Parafialnego oraz scholi dziecięcej, młodzieżowej i scholi rodziców.
  7. W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki, które będzie można nabywać w zakrystii. Ofiary zebrane są przeznaczone na utrzymanie naszych Sióstr, którym z serca dziękujemy za ich piękną posługę w naszej Wspólnocie Parafialnej.

  8. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” bezpłatny dodatek – płyta z filmem opowiadającym o beatyfikowanym właśnie w Katowicach ks. Janie Masze. Tygodnik „Niedziela” wyjaśnia drugą z sześciu głównych prawd wiary oraz przypomina nam, że Cudowny Medalik przez minione 190 lat stał się narzędziem licznych Boskich interwencji - uzdrowień, ocaleń i nawróceń. W najnowszym grudniowym „Małym Gościu“ dzieci znajdą lampion roratni do samodzielnego złożenia. W najnowszym czasopiśmie naszych Sióstr przeczytamy m.in.: Co to znaczy być świętym? Czy da się dostać do nieba zwyczajnemu człowiekowi? Kim tak naprawdę byli świeci? To wszystko znajdziemy w listopadowym numerze "Rewerzanki".