Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (28.11.2021)

OGŁOSZENIA (28.11.2021)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU (28.11.2021)

 1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wpatrzeni w przykład Maryi pragniemy podążać na spotkanie z Jezusem. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane o 6.00, a już o 5.30 śpiewać będziemy Godzinki. Przynieśmy lampiony, by na zakończenie każdej Mszy Św. zanieść Boże światło z błogosławieństwem do domów. Dzieci po roratach zapraszamy na poczęstunek.

 2. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. Od godziny 17.00 pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. Do wspólnej modlitwy na wieczornej Mszy Św. zapraszamy liturgiczną służbę ołtarza, schole, a także ich rodziców i bliskich.

 3. W piątek 3 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. O godz. 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej w czasie trwania adoracji. Dzieci kl. IV przychodzą o 17.15.

 4. W I-szą sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Sercu Maryi po roratach.

 5. W sobotę 4 grudnia wspomnienie św. Barbary. Tego dnia o 6.00 rano i w niedzielę o 10.00 będą celebrowane Msze św. za naszą Siostrę Barbarę.

 6. W przyszłą niedzielę na godz. 8.00 zapraszamy Rodzinę Różańcową.

 7. Opłatki, które dziś poświęcamy można nabyć w zakrystii u Sióstr. Ofiary przeznaczone są na godne życie naszych Sióstr.

 8. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w przyszłą niedzielę zbieramy tacę gospodarczą.

 9. „Świeca, która tworzy polską wigilię” to hasło tegorocznej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanej przez Caritas w Polsce. Nabywając świece wspieramy programy leczenia, opieki nad osieroconymi i pozostawionymi bez opieki, dożywiania i letniego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz inne dzieła radomskiej CARITAS. Po wigilii świece zapalmy na grobach najbliższych, dopełniając znaczenie pustego miejsca przy stole.

 10. Rycerze Kolumba zapraszają 5 grudnia na „Męski Różaniec” do parafii Matki Odkupiciela na godz. 15.00.

 11. Nie zapominajmy o samotnych i biednych, dzieląc się miłością i dobrocią z bliźnimi. Przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej jest kosz, do którego można przynieść produkty spożywcze i chemiczne dla potrzebujących.

 12. Na stoliku znajdziemy list Ks. Biskupa na Adwent. Zachęcamy do przeczytania w domu.

 13. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy dziś kalendarz ścienny na 2022 r. Tygodnik „Niedziela” poleca i wyjaśnia trzecią z sześciu głównych prawd wiary. W najnowszym grudniowym „Małym Gościu“ dzieci znajdą lampion roratni do samodzielnego złożenia.

 14. W ubiegłym tygodniu odszedł do Domu Ojca - Andrzej Gospodarczyk. Wieczny odpoczynek...

 

Pani Dyrektor z Przedszkola nr 24 przy ul. Powst. Śląskich zwraca się z prośbą o przyłączenie się do akcji "Zbiórka krwi dla Jasia", naszego przedszkolaka. Jaś trzy tygodnie temu zachorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Pilnie potrzebna jest krew, która co kilka dni jest przetaczana Jasiowi. Wiele razy udowodniliśmy, że potrafimy się zjednoczyć w trudnych sytuacjach za co serdecznie dziękujemy. Wierzymy, że i tym razem wspólnie uda nam się pomóc Jasiowi i jego rodzicom. Oddając krew w najbliższej stacji krwiodawstwa prosimy o wskazanie: Jan Pawłowicz Oddział hematologii i onkologii. Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie ul. Żwirki i Wigury 63 A