Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (12.12.2021)

OGŁOSZENIA (12.12.2021)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU (12.12.2021)

 1. Rekolekcje adwentowe, które rozpoczęliśmy, dzięki refleksji nad Słowem Bożym, sakramentowi pojednania niech przygotują nas do głębszego przeżywania Świąt. Ułóżmy swoje obowiązki tak, żebyśmy mogli skorzystać z tego daru łaski. Otoczmy modlitwą ojca Rajmunda.

 2. Msze św. z naukami jutro, we wtorek i w środę o 6.00, 9.00 i 18.00. Spowiedź w środę od 7.30 – 10.00 i po południu od 16.30 – 19.30. W dzień spowiedzi przynosimy z sobą książeczki do nabożeństwa.

 3. Msza Św. roratnia w naszej świątyni codziennie o 6.00. Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważać tajemnice Boże.

 4. W środę od godz. 10.00 nawiedzimy chorych. Prosimy rodziny i opiekunów o zgłoszenie nam adresów, by każdy parafianin Święta Bożego Narodzenia przeżył pojednany z Bogiem.

 5. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka
  i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Opłatek można nabywać w zakrystii i kancelarii.

 6. Dziś po każdej Mszy św. młodzież z klubu „Otwarta dłoń” działającego w ramach Centrum Młodzieży „ARKA” przy naszej szkole, będzie rozprowadzała świąteczne, własnoręczne wykonane pierniczki. Środki ze sprzedaży będą przekazane na leczenie 12 – letniej Mai, która została sparaliżowana. Za wsparcie tej akcji serdecznie dziękujemy.

 7. W drugi dzień Świąt o godz. 10.00 Msza św. w intencji małżeństw zawartych w bieżącym roku 2021. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 8. Kandydaci do bierzmowania i ich rodzice przychodzą dzisiaj na Eucharystię o godz. 18.00.

 9. Dzisiaj Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wesprzyjmy modlitwą i ofiarami tamtejsze wspólnoty.

 10. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy m. in. o tym, na co na pewno nie należy czekać w Adwencie. Polecamy też kolejny odcinek adwentowej szkoły modlitwy – o Modlitwie Jezusowej. Tygodnik „Niedziela” poleca kalendarz na rok 2022 i wyjaśnia piątą z sześciu głównych prawd wiary. Jest również do nabycia czasopismo naszych Sióstr „Rewerzanka”, a w nim przeczytamy m. in. ciekawe artykuły o Adwencie, powołaniu i szereg adwentowych opowiadań przygotowanych przez młodych. Zapraszamy do lektury.

 11. W ubiegłym tygodniu odeszli do domu Ojca – Marianna Wdowiak, Danuta Treter, Tadeusz Potępski. Wieczny odpoczynek...