Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA - V NIEDZIELA WIELKANOCNA (07.05.2023)

OGŁOSZENIA - V NIEDZIELA WIELKANOCNA (07.05.2023)

  1. Jutro uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o jedność i zgodę w Ojczyźnie.

  2. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na pierwszą w tym roku procesję fatimską.

  3. W sierpniu br. w Lizbonie odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Nasza młodzież ze Wspólnot Neokatechumenalnych pragnie udać się na to Święto Młodych z papieżem Franciszkiem. Ufamy, że takie pielgrzymowanie przyniesie im wiele duchowych owoców, posłuży umocnieniu ich wiary oraz pomoże im w odkryciu ich życiowego powołania. Nawiedzają różne parafie, by tam uwielbiać Pana Boga śpiewem i dawać świadectwo wiary. W przyszłą niedzielę będą z nami, by prosić nas o wsparcie. Bądźmy wdzięczni Panu Bogu za taką młodzież i miejmy otwarte i hojne serca.
      
  4. W najbliższą sobotę I Komunia Św. dla dzieci klas IIIc i IIId.

  5. 03 czerwca odbędzie się pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy Rodzinę Różańcową i wszystkich innych chętnych. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

  6. Dzisiaj w “Gościu Niedzielnym” próbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie, czy da się zorganizować Pierwszą Komunię tak, by komercyjna otoczka nie zasłoniła jej istoty: spotkania z żywym Bogiem. Tygodnik “Niedziela” odpowiada na pytanie – co nowego do życia wiary wnoszą objawienia maryjne? Jest również do nabycia dwumiesięcznik “Misyjne Drogi”. Na łamach tego pisma autorzy ukazują misje od strony kuchni. Zapraszamy do lektury.