Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA (14.05.2023)

OGŁOSZENIA - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA (14.05.2023)

  1. We wtorek dzień Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o jedność i zgodę w Ojczyźnie.

  2. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na comiesięczne spotkanie Niewolników Maryi.

  3. W sierpniu br. w Lizbonie odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Nasza młodzież ze Wspólnot Neokatechumenalnych pragnie udać się na to Święto Młodych z papieżem Franciszkiem. Ufamy, że takie pielgrzymowanie przyniesie im wiele duchowych owoców, posłuży umocnieniu ich wiary oraz pomoże im w odkryciu ich życiowego powołania. Nawiedzają różne parafie, by tam uwielbiać Pana Boga śpiewem i dawać świadectwo wiary. Dzisiaj są z nami. Bądźmy wdzięczni Panu Bogu za taką młodzież i miejmy otwarte i hojne serca.

  4. Dziękujemy Panu Bogu za dużą grupę młodzieży, która w ubiegłą niedzielę przyjęła sakrament bierzmowania i za cztery grupy dzieci komunijnych. Dziękujemy rodzicom za troskę i zaangażowanie, dziękujemy Scholom, Chórowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza. Specjalne podziękowanie składamy księżom Witoldowi i Piotrowi, którzy pięknie prowadzili i przygotowali dzieci oraz młodzież do przyjęcia tych Sakramentów. Słowa wdzięczności kierujemy w stronę naszych Sióstr zakonnych.

  5. Dzisiaj w “Gościu Niedzielnym” między innymi o tym, że Kościół marzeń już istnieje i o pokucie, która decyduje o losach świata. Tygodnik “Niedziela” zachęca nas, byśmy oglądali Polskę z wysokości nieba. Pan Jezus powiedział siostrze Faustynie, że Polskę “szczególnie” umiłował. Ale nie stawiał żadnego innego narodu niżej. One wszystkie są “kochane najbardziej na świecie”. Zapraszamy do lektury.
     
  6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności – Krzysztof Stanisławek i Elżbieta Nastula. Wieczny odpoczynek…