Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ (04.06.2023)

OGŁOSZENIA - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ (04.06.2023)

  1. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią wypowiadamy modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

  2. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny.

  3. W Boże Ciało gościć będziemy misjonarza – Mirosława Bujaka, który od 20 lat jest na misjach w Kamerunie. Przyjmijmy go z życzliwością składając na misje hojne ofiary.

  4. Msze Święte tego dnia o 7.00, 8.30, 10.00 – po niej rusza procesja, 12.45 i 18.00. W tym roku przejdziemy ulicami: Powstańców Śląskich i tam na parkingu I ołtarz, za który odpowiada Domowy Kościół; następnie przejdziemy ul. Andersa, gdzie za II ołtarz na skrzyżowaniu Andersa i ks. Skorupki odpowiadają KŻR. Następnie pójdziemy ul. Andersa aż pod Krzyż na „Górce” do III ołtarza, za który odpowiadają wspólnoty Neokatechumenalne. Tradycyjne IV ołtarz przy kościele z dziećmi pierwszokomunijnymi. Prosimy mężczyzn o pomoc w przygotowaniu ołtarzy w środę o godz. 16.00.

  5. 10 czerwca wyrusza z Radomia do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Błotnicy VIII Nocna Pielgrzymka Kobiet. Natomiast 17 czerwca Nocna Pielgrzymka Mężczyzn. Więcej informacji w gablocie.

  6. Gorąco zapraszamy na Festyn Rodzinny dzisiaj od godz. 15.00.

  7. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m. in. o jednym z najpiękniejszych cudów świata, o opactwie Mont–Saint-Michel we Francji. Tygodnik „Niedziela” zaprasza nas na wędrówkę po miejscach cudów eucharystycznych na świecie. Jest również nowy numer czasopisma naszych Sióstr „Rewerzanka” w całości poświęcony 90. rocznicy powstania nowicjatu w Zgromadzeniu Córek św. Franciszka Serafickiego. Zapraszamy do lektury.

  8. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca – Zbigniew Żurowski. Wieczny odpoczynek…