Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (28.05.2023)

OGŁOSZENIA - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (28.05.2023)

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego Kościół modli się, by Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

 2. Jutro, w poniedziałek, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Św. o 7.00 i 18.00.

 3. W Radomiu trwa XI Tydzień Ewangelizacyjny. Szczegóły w gablocie.

 4. W środę, 31 maja przypada rocznica poświęcania naszego kościoła. Dziękujemy Dobremu Bogu za dar świątyni dedykowanej Chrystusowi Królowi Wszechświata oraz budowniczym, dobroczyńcom i Wam Kochani Parafianie na czele z ks. Prałatem. Wyrazimy naszą wdzięczność podczas Eucharystii o godz. 7.00 i 18.00.

 5. W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 zaśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

 6. W czwartek, 1 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 dziesięciu kandydatów na ministrantów zostanie włączonych do grona Liturgicznej Służby Ołtarza.

 7. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 16.30. W sposób szczególny zapraszamy dzieci klas IV, które w sobotę będą przeżywały rocznicę I Komunii Św. Przyjdźcie do spowiedzi z rodzicami i rodzeństwem.

 8. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszy Św. porannej.

 9. Wyjazd na Jasną Górę w sobotę o 5. 45 sprzed kościoła.

 10. W przyszłą niedzielę adoracja dla Rodziny Różańcowej o godz. 8.00.

 11. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziców zastępczych. Więcej informacji znajdziemy w gablocie. Również jutro od godz. 13.30 do 15.00 w salce pełnią dyżur: pracownik socjalny MOPS-u i dzielnicowy. Zapraszamy.

 12. Gorąco zapraszamy na Festyn Rodzinny w najbliższą niedzielę od godz. 15.00. Konkursy z nagrodami, zabawy, występy, koncerty i mnóstwo innych atrakcji dla dzieci, młodzieży, dorosłych jak i całych rodzin. Szczegóły na plakatach i w internecie. Zapraszamy!

 13. Dzisiaj w “Gościu Niedzielnym” polecamy m. in. artykuł o ustanawianym dziś sanktuarium na Bachledówce związanym z bł. kard. Wyszyńskim. Tygodnik “Niedziela” odpowiada na pytanie – czy można zrozumieć Kościół bez Maryi? Historia pokazuje wyraźnie, że tam, gdzie zabrakło zdrowej pobożności maryjnej, gdzie wykluczono z wizji Kościoła jego Matkę, dochodziło do rozłamów, schizm, powstawania sekt. Zapraszamy do lektury.

 14. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca - Jacek Bilski. Wieczny odpoczynek…