Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA (26.11.2023)

OGŁOSZENIA - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA (26.11.2023)

  1. Dziś obchodzimy nasze patronalne święto – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Główna Msza św. odpustowa celebrowana o godz. 11.30 przez ks. inf. Stanisława Pinderę. Wieczorem o 17.30 zaśpiewamy nieszpory z hymnem „Ciebie Boga wysławiamy”.

  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca grudnia. W piątek okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi od godz.16.30. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy Św. porannej. W niedzielę adoracja dla Rodziny Różańcowej o godz. 8.00.

  3. Przyszła Niedziela to już Adwent. Okres radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani. Niech Roraty (od poniedziałku do soboty) o godz. 6.00 będą nam w tym oczekiwaniu pomocne. Pomyślmy również o przygotowaniu bądź zakupie lampionów. Oczywiście dzieci zapraszamy po Roratach na bułkę i kakao. Pamiętajmy, że w Adwencie pierwsza Msza Św. będzie sprawowana o godz. 6.00.

  4. W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki, które będzie można nabywać w zakrystii. Ofiary zebrane są przeznaczone na utrzymanie naszych Sióstr, którym z serca dziękujemy za ich piękną posługę w naszej Wspólnocie Parafialnej.

  5. Dziś po każdej Mszy Świętej można wesprzeć leczenie chorej na nowotwór Kasi – mamy dwójki uczniów naszej szkoły. Członkowie Stowarzyszenia „Filcaki” będą rozprowadzać ręcznie robione ozdoby i różne drobiazgi zbierając ofiary na ten cel. Gorąco zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

  6. W najbliższą niedzielę, 3 grudnia rozpoczniemy cykl comiesięcznych spotkań pod hasłem „Kim dla Ciebie jest Jezus?”. Jest to odpowiedź na to, czego nierzadko sami doświadczamy: wątpliwości, pytania o sens, trudności w wierze. Dlatego chcemy zatrzymać się przy Jezusie – jak Maria z Ewangelii – i prosić Boga o dar wiary dla nas, dla naszych bliskich i parafii. Słowo Boga, świadectwo, uwielbienie Boga śpiewem – to czeka na nas podczas tych spotkań. Zaczynamy o godz. 19.00 w kościele. Zapraszamy.

  7. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – inicjatywa polskiej Caritas, od 30 lat służy potrzebującym dzieciom i młodzieży zapewniając im m.in. wypoczynek letni, posiłki, pobyt w placówkach wsparcia dziennego, a także  leczenie i rehabilitację. Na przestrzeni 30. lat Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to miliony rozprowadzonych świec i kilka pokoleń dzieci, które otrzymały pomoc dzięki otwartości naszych serc. Niech płonąca świeca na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski. Po Wigilii świece zapalmy na grobach najbliższych, dopełniając znaczenie pustego miejsca przy stole.

  8. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o tym, co łączy, a co różni Kościoły katolicki i prawosławny, oraz o owocach przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Pana naszego życia. Głównym tematem tygodnika „Niedziela” jest odpowiedź na pytanie „Jakiego Kościoła chcemy?” - w związku z zakończoną I sesją Synodu w Rzymie.

  9. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca Ewa Czerewata. Wieczny odpoczynek…