Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA - I NIEDZIELA ADWENTU (03.12.2023)

OGŁOSZENIA - I NIEDZIELA ADWENTU (03.12.2023)

 1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Potrzeba z naszej strony czujności i zaangażowania. Niech pomocą w tym będą Roraty, na które serdecznie zapraszamy o godz. 6.00. Już o 5.30 śpiewać będziemy Godzinki. Po Mszy św., dzieci zapraszamy do salek na bułkę. Przynieśmy lampiony, by na zakończenie każdej Mszy Świętej zanieść Boże światło z błogosławieństwem do domów.

 2. Dziś poświęcimy opłatki, które będzie można nabywać w zakrystii lub bezpośrednio u Sióstr. Zebrane ofiary są przeznaczone na utrzymanie naszych Sióstr Zakonnych, którym z serca dziękujemy za ich piękną posługę w naszej Wspólnocie Parafialnej. Prosimy, by nabywać opłatki jedynie u naszych Sióstr Franciszkanek.

 3. Dziś o godz. 10.00, a jutro o 6.00 Msza Św. w intencji siostry Barbary. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszą Solenizantkę.

 4. W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 6.00, 10.00 i 18.00.

 5. Tegoż dnia Ojcowie Bernardyni zapraszają mieszkańców Radomia do wspólnej Uroczystości rozpoczną się o godz. 18.15 przed figurą Niepokalanej ponowieniem aktu zawierzenia Radomia i Diecezji Radomskiej.

 6. Również 8 grudnia odbędzie się w naszej szkole (PSP nr 24) koncert „Miej serce – okażmy wsparcie dla Pani Kasi” połączony z kiermaszem i różnymi atrakcjami. Wszystko, aby zebrać środki potrzebne na leczenie mamy dwójki uczniów naszej szkoły. Bardzo gorąco zapraszamy. Szczegóły na plakacie.
     
 7. Adwentowy dzień skupienia pracowników Służby Zdrowia w sobotę 9 grudnia o godz. 10.00 w Seminarium Duchownym w Radomiu.

 8. Za tydzień w niedzielę dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Gościć będziemy ks. Krzysztofa Wilka, który posługuje na Ukrainie. Będziemy składać ofiary do puszek na rzecz jego malutkich katolickich wspólnot.

 9. Od dziś można nabywać świece wigilijne z Caritasu.

 10. Już dziś o godz. 19.00 wieczór uwielbienia „Kim dla Ciebie jest Jezus?” Zechciejmy skorzystać z daru głoszonego Słowa Bożego, świadectwa i uwielbienia Boga śpiewem. Zapraszamy.

 11. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” rozpoczyna się cykl adwentowy. Naszym przewodnikiem będzie św. Franciszek. Jest do nabycia nowy bogato ilustrowany dwumiesięcznik „Historia Kościoła”. Ten pierwszy numer jest poświęcony historyczności Jezusa Chrystusa. Cena 12 zł. Głównym tematem tygodnika „Niedziela” jest odpowiedź na pytanie „czy z automatu trafia się do nieba?”, „czy wystarczy być dobrym człowiekiem?”.