Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA - VI NIEDZIELA ZWYKŁA (11.02.2024)

OGŁOSZENIA - VI NIEDZIELA ZWYKŁA (11.02.2024)

  1. Jutro parafialny dzień chorych. Zapraszamy na Mszę św. za chorych o godz. 10.00. Od 9.30 spowiedź.

  2. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem będą sprawowane o 7.00, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Zachęcamy do uczestnictwa oraz do wejścia i całkowitego zaangażowania się w ten święty czas Wielkiego Postu.

  3. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  4. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.

  5. W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Dzieci zapraszamy na godz. 17.15, a dorosłych i młodzież na godz. 18.30. Natomiast od przyszłej niedzieli o  17.15 będziemy śpiewać Gorzkie Żale i słuchać nauk pasyjnych.

  6. W dzisiejszym „Gość Niedzielny” rozmowa o tym, jak dobrze przeżyć rozpoczynający się Wielki Post. Tygodnik „Niedziela” prezentuje wywiad Krzysztofa Tadeja z prof. Krzysztofem Bieleckim m. in. o tym jak dziś być lekarzem i co dzisiaj jest największym zabójcą. Jest dostępny „Extra Gość” poświęcony tematom związanym z Wielkim Postem w cenie 14 zł. Tygodnik „Idziemy” przypomina postać św. Bernadetty Soubirous oraz zachęca rodziców do czynnego działania, by szkoła wychowywała nasze dzieci, a nie wprowadzała wrogie ideologie. Zachęcamy do lektury.