Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (18.02.2024)

OGŁOSZENIA - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (18.02.2024)

  1. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia rozpoczętego czasu Wielkiego Postu – różne umartwienia bądź dobre postanowienia mogą w tym pomóc. Zapraszamy dziś o godz. 17.15 na pierwsze Gorzkie Żale. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: z udziałem dzieci o godz. 17.15, a dla dorosłych o 18.30.

  2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla Niewolników Maryi.

  3. Przyszła – druga niedziela wielkopostna – to NIEDZIELA AD GENTES, czyli dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła składając swoje ofiary do puszek.

  4. Krzyż jest znakiem miłości Boga do każdego z nas. Pod chórem wystawiony jest Krzyż z kamieniem z Grobu Pana Jezusa z Jerozolimy. Nie przechodźmy obok Niego obojętnie. Wyraźmy naszą wdzięczność i miłość Krzyża przez ucałowanie. Można również złożyć tam ofiarę na urządzenie Grobu Pańskiego na Wielki Piątek.

  5. Wspólnota Domowego Kościoła naszej Parafii zaprasza na warsztaty dla małżeństw. Hasłem przewodnim są słowa – „We wspólnocie lepiej i łatwiej”. We współczesnym świecie mamy wiele wyzwań, przeszkód i trudności. Czasem zmagamy się z nimi sami. Jednocześnie szukamy wsparcia i zrozumienia. Jako małżeństwa żyjące we wspólnocie wokół Jezusa chcemy podzielić się z Wami swoim doświadczeniem wiary w małżeństwie. Bardzo serdecznie zapraszamy na te warsztaty, które odbędą się 2 marca w salce katechetycznej o godz. 16.00. Jesteście mile widziani. Zapraszamy.

  6. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” rozpoczynamy wielkopostną szkołę modlitwy, w której nauczycielem jest sam Jezus. „Zdumiewające jest, że ludzie, którzy nie wierzą w Boga, wkładają tyle sił w to, aby z Nim walczyć” – to fragment z kazania ks. abp Michalika, który znajdziemy w najnowszym numerze tygodnika „Niedziela”. Jest również dla dzieci „Mały Gość Wielkopostny”. Tygodnik „Idziemy” zachęca nas w okresie Wielkiego Postu do wyjścia na pustynię, poszukując razem z nami, co może być tą pustynią; a o bezmyślnym ateizmie pisze ks. prof. Dariusz Kowalczyk. Zachęcamy do lektury.

  7. W minionym tygodniu odeszły do wieczności Elżbieta Strzelecka i Lidia Molga. Wieczny odpoczynek…