Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (25.02.2024)

OGŁOSZENIA - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (25.02.2024)

  1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do puszek można wrzucać ofiary na ten cel.

  2. W tym tygodniu pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy Św. porannej, a w przyszłą niedzielę adoracja dla Rodziny Różańcowej o godz. 8.00.

  3. W przyszłą niedzielę powraca Msza Św. o godz. 20.00.

  4. Caritas Diecezji Radomskiej, zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku z rozliczenia za rok 2023. Pozyskane środki zostaną przeznaczone m.in. na pomoc osobom starszym zmagającym się z niepełnosprawnością, uciążliwymi chorobami, ubóstwem, edukację i letni wypoczynek dla dzieci i młodzież To dla nich Caritas prowadzi jadłodajnie, noclegownie, domy dla dzieci, warsztaty terapii zajęciowej, świetlice. Bez Twojej pomocy to wszystko nie będzie możliwe. Dziękujemy za zaufanie i wspieranie dzieł miłosierdzia prowadzonych w ramach naszej Caritas.

  5. W naszej parafii przygotowują się do kapłaństwa – diakon Piotr Kędzierski i alumn 6-go roku Konrad Dębicki. Wspierajmy modlitwami tych kandydatów do prezbiteratu oraz kleryków pochodzących z naszej Wspólnoty – Macieja Pachucego i Jakuba Wojutyńskiego.

  6. Wspólnota Domowego Kościoła naszej Parafii zaprasza na warsztaty dla małżeństw. Hasłem przewodnim są słowa – „We wspólnocie lepiej i łatwiej”. We współczesnym świecie mamy wiele wyzwań, przeszkód i trudności. Czasem zmagamy się z nimi sami. Jednocześnie szukamy wsparcia i zrozumienia. Jako małżeństwa żyjące we wspólnocie wokół Jezusa chcemy podzielić się z Wami swoim doświadczeniem wiary w małżeństwie. Bardzo serdecznie zapraszamy na te warsztaty, które odbędą się 2 marca w salce katechetycznej o godz. 16.00. Jesteście mile widziani. Zapraszamy.

  7. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o roli, jaką bracia zakonni odgrywają we wspólnocie Kościoła. Ojciec Jacek Salij wyjaśnia w tygodniku „Niedziela” – dlaczego celibat jest ważny, nie tylko dla Kościoła. Tygodnik „Idziemy” porusza bardzo ważną kwestię – jak odczytać sygnały ze strony dzieci i młodzieży, że myślą o podjęciu próby samobójczej? Jest także do nabycia czasopismo naszych sióstr – „Rewerzanka”. Zapraszamy do lektury.