Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA - NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA (21.05.2023)

OGŁOSZENIA - NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA (21.05.2023)

  1. Trwa miesiąc maj. Pamiętajmy o codziennej modlitwie Litanią Loretańską. U nas nabożeństwo majowe o 17.30. Zapraszamy.

  2. We wtorek po Mszy św. wieczornej polecamy comiesięczne spotkanie modlitewne dla czcicieli św. o. Pio.

  3. 25 maja w czwartek o godz. 19. 30 organizujemy dla Parafian młodszych i starszych wyjście do multikina na film “Niebo nie może czekać” o bł. Carlo Acutisie. Film jest z lektorem. Cena biletu 14 zł. Dojazd we własnym zakresie. Zapisy w zakrystii do jutra do godz. 19.00.

  4. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Na majówce, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

  5. Dzisiaj w “Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o wniebowstąpieniu Pańskim jako nowej formie obecności Jezusa pośród swoich uczniów. Tygodnik “Niedziela” przypomina nam, że w ciągu naszego życia Bóg nas wspomaga swoją łaską, a jedną z nich jest dar Matki Bożej Wspomożycielki. Czy jesteśmy świadomi jak bardzo Maryja nam dopomaga? W najnowszym “Małym Gościu” specjalny dodatek “Patroni roku 2023". Przeczytamy o zasłużonych Polakach, którzy swoim zaangażowaniem służyli naszej Ojczyźnie. Zapraszamy do lektury.

  6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności – Henryk Maciejewski i Jacek Fundowicz. Wieczny odpoczynek…